FANATIC   |  F2   |  TABOU   |  GAASTRA   |  MAUI SAILS   |  SIMMER   |  VANDAL   |  GAASTRA KITE   |  UNIFIBER

Email: surfcentrum@fanatic.cz

Všeobecné informace

Počasí a webkamery

Pierre Mortefon vyhrál slalom PWA v Costa Brava!

V katalánské Costa Bravě se uskutečnil druhý podnik světového poháru PWA ve slalomu. Jak je již bohužel téměř zvykem, vítr surferům příliš nepřál a tak se odjela jen dvě kompletní kola. V nich dominoval Pierre Mortefon (Fanatic), který se vítězstvím dostal i do čela celkového hodnocení SP.

Jako by se závody strefily přesně do bezvětrného období - jediné 2 kompletní kola se uskutečnila v prvním a pak až v posledním dni. Protože jsme měli ve stejné době cca 20 km od místa konání závodů importers meeting Gaastra / Tabou, zajeli jsme se na závody hned první den podívat.

Není moc sportů, kde by se mohl člověk procházet přímo mezi jezdci světového poháru a jejich windsurfingovým nářadím. Dovedete si představit, že byste se na závodech F1 volně procházeli paddockem, povídali si s jezdci a z bezprostřední blízkosti si prohlíželi formule? Při závodech PWA slalom to možné je. Bohužel jsme stihli jen poslední rozjížďky než vítr zvadl a tak jsme se stihli jen pozdravit s Rossem Williamsem a Cedrikem Bordesem a pak strávit odpoledne klábosením s jediným českým účastníkem SP - Tomem Malinou (Fanatic).

V závodech suveréně zvítězil Pierre Mortefon z týmu Fanatic, když první kolo vyhrál a ve druhém skončil čtvrtý. Druhý skončil po vyrovnaných výkonech Arnon Dagan a třetí po vítězství ve druhém kole Ital Andrea Cucchi. Skvěle se dařilo také Pierrovu týmovému kolegovi Jordy Vonkovi (Fanatic). Mladý Holanďan obsadil výborné 4. místo, když mu jen o 0,3 bodu utekly stupně vítězů.

Fanatic tak znovu potvrdil příslušnost k absolutní špičce světového poháru PWA a dominuje i v dosavadním hodnocení Poháru konstruktérů. Nedařilo se naopak obhájci titulu A. Albeau, který skončil až sedmnáctý.

Z týmu Gaastra / Tabou skončil nejlépe Ross Williams, který poté, co mu nevyšlo první kolo skvěle zabojoval a skončil druhý v závěrečném kole. Celkově mu tak patří bronzová pozice po dvou odjetých závodech.